Plac rekreacyjny na ul. Kołodzieja - Puławy Town Hall Official Site

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Plac rekreacyjny na ul. Kołodzieja

data aktualizacji: 9 miesięcy temu 21.05.2019, odsłon: 922, ~Ewelina Borawska

Na rogu ul. Górnej i ul. Kołodzieja w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 miał powstać plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Projekt zgłoszony w rejonie IV zdobył poparcie mieszkańców i został skierowany do realizacji. Niestety zmiana przepisów prawa budowlanego wprowadzona w styczniu 2018 roku, która mówi o tym, że odległość placu zabaw od pasa drogowego musi wynosić 10 m, uniemożliwiła realizację tej inwestycji. Wobec powyższego wystąpiono do Starostwa Powiatowego o udzielenie w Ministerstwie zgody na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych. W wyniku zastrzeżenia ministerstwa uzupełniono plan zagospodarowania działki o ogrodzenie zlokalizowane w odległości 4 m od granic pasa drogowego. Starosta Puławski udzielił zgody na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych.

W związku z tym, że projekt nie mógł powstać w ramach BO (projektyz Budżetu Obywatelskiego mogą być realizowane w ciągu jednego roku budżetowego), środki na jego realizację zostały zabezpieczone przez Prezydenta Miasta Puławy w budżecie miasta na 2019 rok.  

W ramach projektu na placu staną urządzenia tj. bujaki, huśtawka, zestawy zabawowe dla dzieci, a także urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych m.in. biegacz, rower, wahadło, podnosiciel czy wyciąg górny. Pojawią się także elementy małej architektury: ławki i kosze na śmieci, a teren wokół placu zostanie zagospodarowany zielenią.

Wartość całkowita projektu: ok. 170 000 zł

Załączniki

+ 7 głosów: 8 (88%) 1 -
Udostępnij na Google+