„Rajd po krew” promujący ideę oddawania krwi - Puławy Town Hall Official Site

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

„Rajd po krew” promujący ideę oddawania krwi

data aktualizacji: ponad rok temu 10.07.2020, odsłon: 1406, ~Ewelina Borawska

 

„Krew to dar, którego nie można niczym zastąpić. Dzielenie się krwią to dzielenie się darem życia”.

 Z takim przesłaniem 9 lipca odwiedził Puławy Pan Janusz Kobyłka, pasjonat kolarstwa, który podróżuje rowerem po Polsce, aby promować ideę oddawania krwi. Trasa rajdu w kształcie wielkiego serca liczy 2500 km okrążająca całą Polskę, dziennie pokonując 100 km. Pan Janusz od 40 lat oddaje krew, teraz chce namawiać do tego innych.

Pan Janusz pełen pasji i pozytywnej energii człowiek opowiedział nam o akcji, o tym co napędza  go do działania oraz  o tym jak ważne jest oddawanie krwi szczególnie teraz w obliczu pandemii.


- Mam w sobie duszę społecznika i ogromne pokłady pozytywnej energii, którą chcę spożytkować, aby zrobić coś dobrego dla innych. Kształt trasy jest symboliczny, aby podkreślić, jak wielkie serce ma każdy honorowy krwiodawca. Jednocześnie zależy mi na tym, aby jak najwięcej osób zachęcić do honorowego oddawania krwi. Przede mną długa droga, ale mogę liczyć na wsparcie wielu dobrych ludzi, którzy mi kibicują i dodają sił. -podkreślał Pan Janusz.


Jesteśmy z Panem Januszem i kibicujemy mu z całego serca – powiedział na spotkaniu Prezydent Paweł Maj.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi.


                Trasa ogólnopolska                                 Trasa w woj.lubelskim

                          

 

 

 

 

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+